loader image

Zeus Mağarası

  /  Zeus Mağarası

Zeus Mağarası

Aydın’ın görülmeye değer güzelliğe sahip mağaralarından biri de Zeus Mağarası’dır. Zeus Mağarası Davutlar Milli Parkı girişine 100-150 m. uzaklıkta, dağ eteğinde, içinden çıkan su kaynağının oluşturduğu oldukça derin, küçük havuz benzeri su birikintilerinin oluşturduğu doğal bir mağaradır. Bu gizemli mağara, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

“Saklı Cennet” olarak tanımlanan Zeus Mağarası, mitolojik öykülere de ev sahipliği yapar. Gök tanrısı Zeus, kardeşi denizler tanrısı Posedion’u kızdırdığında, elindeki üçlü yabası ile denizleri alt üst eden Posedion’un gazabından korunmak için bu mağaraya sığındığına ve burada dinlendiğine inanılmaktadır.

Güzelçamlı merkezine yürüyerek 10 dakikalık mesafede yer alan Zeus Mağarası yaklaşık 10-15 metre derinliğe sahiptir ve dört mevsim su sıcaklığı 5 derece seviyesindedir. Yazın serin olan mağara içi kış mevsiminde ılıktır.

Bu eşsiz güzelliği yerinde görmek için Kuşadası, Söke ve Aydın’dan hareket eden dolmuşlarla Güzelçamlı kasabasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyadan Bizimle İletişime Geçin!
error: Content is protected !!