loader image
Contact

Mağaracılık

Büyüleyici Galerileriyle Aydın’ın Mağaraları Sizleri Bekliyor. Aydın’dan ayrılmayın.

 

Aydın’ın gizli hazineleri olan mağaralar, doğal güzellikleriyle gidenleri kendine hayran bırakıyor. Mitolojik ve görsel ziyafet sunan mağaraları ziyaret etmeden Aydın’dan ayrılmayın.

 

Zeus Mağarası

Davutlar Milli Parkı girişine 100-150 m. uzaklıkta, dağ eteğinde, içinden çıkan su kaynağının oluşturduğu oldukça derin, küçük havuz benzeri su birikintilerinin oluşturduğu doğal bir mağaradır. Mağaraya Zeus isminin, Zeusla ilgili anlatılan efsanelerden yola çıkarak verildiği düşünülmektedir.

 

Aydın’ın kavurucu sıcağına Zeus Mağarası birebirdir. Dağların eteklerinden çıkan buz gibi kaynak suyu Zeus Mağarası içerisinde deniz suyuyla buluşuyor ve ortaya yüzmeye doyum olmayan aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahip mağara gölü ortaya çıkıyor.

 

 

Sırtlanini Mağarası 

Aydın’ın Karacasu ilçesine yakın olan Mağara, genel anlamda bir doğa harikasıdır. Yaklaşık 4 metre sürünülerek girilebilen ağız kısmından sonra mağara birden büyük bir galeri halini almaktadır. Galerinin girişe yakın bölümünde görülen seramik parçaları bir zamanlar mağarada antik bir yerleşim olduğunu düşündürmektedir. Sarkıt ve dikitlerin çok olduğu mağara, Aphrodisias harabelerine yakın mesafede yer almaktadır.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyadan Bizimle İletişime Geçin!
error: Content is protected !!