loader image
Contact

Kamping

Kendinizi bırakın ve doğaya teslim olun. Kamp hayatı başlıyor.

Rotamız Aydın!

Çam ağaçlarının eşsiz deniz meltemiyle havaya karışan kokusunu içinize çekin. Gökyüzünün ve denizin birbirine girdiği o sonsuz maviliği gözlerinize ve ruhunuza armağan ederek berrak sularda serinlemenin mutluluğunu yaşayın.

Ayaklarınızı toprağa basın ve doğanın şarkısına kulak verin. Cırcır böcekleri, dalgaların sesi, kuşların cıvıltısı. Önünüzden yavaşça, bir kaplumbağa gibi geçen zamanın tadına varın. Sofranıza ortak olan sincaplarla kahvaltıya da hazır olun.

Uzman kampçıların durağı olan Aydın’ın cennet köşelerindeki donanımlı kamp alanlarında doğaya teslim olarak hem denizin maviliği hem ağaçların yeşilliği ile nefes alın.

İşte Aydın’da tercih edebileceğiniz Kamp Alanları

Kuşadası

 

Aile dostu mini kamp yerlerinden tam donanımlı bungalov evlere kadar çok çeşitli seçenekler sunan Kuşadası’nda serin ağaç gölgelerinin ferahlığı ve masmavi denizin berraklığı içinde eşsiz bir tatil deneyimi yaşayın.

 

Önder Camping

 

Kuşadası merkezde yer alan Önder Kamping, şehir içinde nefes alabileceğiniz büyük yeşillik alanları ile ziyaretçilerine doğayla iç içe olma şansı veriyor. Tesis içinde bungalov evler ve yüzme havuzu da bulunmaktadır.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK hizmetleri sunar ve ücretlidir.

Yat Kamping

Kuşadası yat limanının karşısında bulunan kampın ücretsiz havuzu bulunmaktadır. Hem çadır hem de karavan kampı yapabileceğiniz bir yerdir.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK / Wİ-Fİ hizmetleri sunar ve ücretlidir.

 

Mürsel Kamping

Çiçekler ve meyve ağaçları ile kaplı olan Mürsel Kamping mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştir. Kampçılar kendi çadırları ile kamp yapabilmektedirler. İşletme tarafından kamp malzemesi verilmemekte ve kamp alanına 10 yaşından küçük çocuklar kabul edilmemektedir.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK / BULAŞIK LAVABOSU / Wİ-Fİ hizmetleri sunar ve ücretlidir.

Lazoğlu Kamping

Kuşadası merkeze 15 km mesafede bulunan Lazoğlu Kamping, Güzelçamlı Milli Parkı’nın yanında yer almaktadır. Kamp alanı denizin hemen yanında bulunuyor ve plajdan denize girilebilmektedir.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK / BULAŞIK LAVABOSU hizmetleri sunar ve ücretlidir.

Sevgi Plajı Kamp Alanı

Kuşadası’na 19 km mesafede olan Sevgi Plajı uçsuz bucaksız masmavi denizi ve büyük yeşil alanı ile kampçıların adeta uğrak yeri haline gelmiştir. Her yıl yapılan gençlik festivallerine de ev sahipliği yapan eğlenceli bir kamp adresi Sevgi Plajı.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK hizmetleri sunar ve ücretlidir.

Didim

 

Aydın’ın eşsiz doğası ve masmavi denizi ile parlayan rotalarından olan Didim’de yıldızlarla dans eden yüzlerce yıllık ağaçların ev sahipliği yaptığı şahane kamp alanlarının keyfine varın.

Red’s Orman Kampı

Kamp severlerin en çok uğradığı mekânlar arasında yer alan Red’s Beach Club özellikle doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Didim’in en önemli koylarına çok yakın olan ve eşsiz bir sahili bulunan bu kamp alanı içerisinde, sizler de kamp yapmak isterseniz bu mekânı aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK / BULAŞIK LAVABOSU / Wİ-Fİ hizmetleri sunar ve ücretlidir.

Tavşanburnu Tabiat Parkı

Doğa ile iç içe, stresten ve şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı Tavşanburnu Tabiat Parkı’nda ziyaretçilerine günübirlik kullanım amaçlı rekreatif faaliyetler ve çadırda ve karavanda konaklama imkânı sunulmaktadır.

 WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK / BULAŞIK LAVABOSU hizmetleri sunar ve ücretlidir.

BAFA GÖLÜ KAMP ALANI

Ege’nın güzeli Bafa Gölü’nde 2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüş yaparak gölün kenarına kampınızı kurun. Gölde yüzüp serinleyin. Tarihi çok eskilere uzanan Bafa’da bir ağaca yaslanın ve İyonya’nın liman şehri olan Kapıkırı köyünü seyre dalın.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK hizmetleri sunar ve ücretlidir.

DALYANAKİ KAMP ALANI

Didim-Akbük yoluna devam ettikten sonra Köy Hizmetleri tabelasından içeriye girdiğinizde karşınıza Dalyaniki Koyu çıkar. Kampçıların ve günübirlikçilerin uğrak yerlerinden biri olan koy, serin ağaç gölgelerine ev sahipliği yapıyor.

WC / DUŞ / CAFE / MARKET / ELEKTRİK hizmetleri sunar ve ücretlidir

Ücretsiz (Elektrik su wc temin edilememektedir.)

Tarihin izlerini gördüğünüz, muhteşem doğada selamlıyor sizi Aydın. Sayısız koruma alanı içinde tarihi kalıntıların ev sahipliğiyle büyüleyici kamplara hazır olun.

Yıldızlar kapatsın gözlerinizi.

Çine Vadisi Kamp Alanı, Çine

Türkiye’de çok az rastlanan bir yapıya sahip vadi, granitlerin aşınması sonucu birbiri üzerine konulmuş gibi gözüken doğanın denge sanatını gösteren muhteşem bir yapıya sahiptir. Doğa fotoğrafçılarının mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Kamp yapacakların yılan, akrep gibi canlılara karşı dikkatli olmaları yararlı olacaktır. Çadırınızdan çıktığınızda kapısını kapatmayı unutmayın.

Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı, Bozdoğan

Arapapıştı Kanyonu, Kemer Barajı‘nı besleyen Akçay‘ın Aydın, Muğla ve Denizli sınırlarında kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuş bir kanyondur. 6 kilometre uzunluğa ve 380 metre yüksekliğe sahiptir. M.S 7. yüzyılda, Bizans hükümdarı Heraklius döneminde, Afrodisias‘ı doğu yönünden istila etmeye çalışan Arap ordularının karşısına kale gibi dikildiği ve Arapları şaşkına çevirdiği için Arapların şaşırıp kaldığı yer anlamına gelen “Arapapıştı” ismini almıştır.

Paşa Yaylası Kamp Alanı, Efeler

Yaz ve kış aylarında birbirinden farklı deneyimler yaşayabileceğiniz Paşa Yaylası’nda kamp kurarak kış aylarında karın, yaz aylarında da serinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kızılçam, karaçam ve ardıç ağaçlarından oluşan hâkim bitki örtüsü altında, ağaçların altında çadırınızı kurabilir, buz gibi serinliği olan 1200 metre rakımlı yaylada huzuru bulabilirsiniz.

BağarcıkLatmos Kutsal Alanı Kamp Alanı, Koçarlı

Fıstık çamı ormanları içinde Latmos’un zirvesine kampınızı atarak gece gökyüzünün eşsiz güzelliğine şahitlik yapabilirsiniz. Kamp alanı içinde bulunan Zeus Tapınağı’nı gezebilir ve antik yollardan Helenistik dönemden kalan kaleye gidebilirsiniz. Burada yapacağınız gezide sizlere 200 milyon yıllık gnays kayalar eşlik edecek. Florası ve faunası ile oldukça zengin olan Latmos’ta doğanın tadını çıkararak eşsiz seyir zevkine ulaşabilirsiniz.

Madran Dağı Kamp Alanı

Aydın’ın en yüksek dağlarından olan Madran Dağı 1792 metre yüksekliğindedir. Fıstık çamları ile kızılçamların birbirine karıştığı yeşil ormanlar içinden yürüyerek, doğanın tertemiz oksijenini içinize çekebilirsiniz. Havasının şifalı olduğuna inanılan Madran Dağı’nda doğayla baş başa kamp yaparken birçok bitki ve hayvan türüne rastlayabilirsiniz.

Alinda Antik Kenti Kamp Alanı

Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biri olan Alinda Antik Kenti’nin içi ve çevredeki boş alanlar da kamp atmaya ve çadır kurmaya müsaittir. Tarihi ve kültürel bir kamp alanı çevresinde bol bol fotoğraf çekebilir, tarihten esintiler içeren bir keşif yapabilirsiniz.

Cennet Koyu Kamp Alanı

Didim’de, bakir alanlardan biri olan Cennet Plajı, temiz ve oldukça sakin alanlardan biridir. Altınkum merkezden yaklaşık 3 km mesafede, Martı Sitesi kenarında bulunan plaj, kalabalık şehir gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için eşsiz güzellikte bir yerdir.

Sarıkum Koyu Kamp Alanı

Sarıkum Koyu, kuytu bir noktada yer alan sessiz ve sakin bir yerdir. Adını sahildeki sarı kumlardan alan plajın çevresinde kamp yapmak için birçok alan bulunmaktadır. Koyda balık tutmak ve dalış için mükemmel bölgeler bulunmaktadır.

Akkum Plajı Kamp Alanı

Akkum Plajı trafikten uzak, sakin, sessiz bir alan olmasından dolayı kampçıların en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Denizi diğer koylara göre daha soğuk ve derindir.

Karagöz Koyu Kamp Alanı

Didim merkeze 10 km mesafede bulunan Karagöz Koyu’na giden yolun bozuk olmasından dolayı belli bir yerden sonra yürüyerek ilerlemelisiniz. Kumlu ve çakıllı bir sahile sahip olan koy, denizinin berraklığı ile bilinmektedir. Sahilde istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Çamlı Koy Kamp Alanı

Didim’den 25 km mesafede olan Çamlı Koy’da kamp yapılabilecek ormanlık bir alan bulunmaktadır. Kampçılar için sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam olan bu alanda istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilirsiniz.

WC / CAFE bulunmaktadır.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyadan Bizimle İletişime Geçin!
error: Content is protected !!